0
0

שמן זית ארומתרפי- ויהי עור!

מה קורה כשמערבים שני סוגי שמנים ייחודיים, הידועים בסגולותיהם הבריאותיות?
"חברת ג'השאן – מוצרים כפריים 1863" שילבה שמן זית עם שמנים אתריים - ויהי עור. 

שמן זית ארומתרפי הוא הבשורה החדשה בטיפול בפגעי עור. 

שמן הזית הוא כוכב עתיק ימים וזוהר בתחום המזון והקוסמטיקה. מאז ימי יוון העתיקה ועד לימינו - שמן הזית נכלל כמרכיב מיטיב ובריאותי במזונות שלנו, כמו גם במוצרי הטיפוח והטיפול בפגעי עור. מרקחות שמן זית משמשות לטיפול בנגעי עור, החל ממחלות כמו: פסוריאזיס, חזיזית ורודה (רוזציאה), אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור), דרך תפרחת מגע (כמו גירוי מחיתול), אקזמה וסבוראה וכלה בחתכים, בכוויות, ביובש, בשפשופים ובחבלות.

גם שמנים אתריים מלווים את האדם מאז ומעולם. השמנים האתריים מכילים חומרים אנטי בקטריאליים, אנטיספטיים ואנטי דלקתיים. לצד השימושים שנעשים בהם בתעשיות הבשמים, התמרוקים והמזון, הם משמשים לריפוי אלטרנטיבי של גוף ונפש, ברפואה האלטרנטיבית.

לאורך כל ההיסטוריה האנושית, מתועד שימוש בשמנים אתריים ובתמציות צמחים לצורכי ריפוי.

שמן אתרי מופק מתרכובת חומרים שהינה ייחודית לכל צמח ומעניקה לו את ריחו המיוחד. השמן מופק מנוזל מרוכז מאוד שמצוי בצמח בכמויות מזעריות. תפקידו של נוזל זה להגן על הצמח מפני מחלות, חיידקים, וירוסים ומזיקים – תכונות שהארומתרפיה משתמשת בהן לריפוי האדם. בדומה להגנה על הצמח, השמנים האתריים מסייעים לאדם למגר דלקות וזיהומים ומגנים מפני מחלות.    

 

שילוב מנצח

חברת "ג'השאן – מוצרים כפריים 1863", המתמחה בהכנת פורמולות על בסיס שמנים אתריים, מביאה עתה בשורה חדשה לסובלים מנגעי עור, בשילוב שני השמנים יחד, למרקחת שמן זית ארומתרפי.

במרקחת ייחודית זו, לא רק מוכפלות, מאוחדות ומועצמות הסגולות המרפאות של שני השמנים אלא שגם תהליך הטיפול והספיגה משתפר. שמן הזית משמש מדיום להמסת השמנים האתריים בד בבד עם היותו נשא המאפשר החדרה יעילה של השמנים הנדיפים לעור. כך קורה שהשמנים האתריים, שנוטים להתנדף, נשארים על העור בזכות שמן הזית וחודרים בהדרגה אל מחזור הדם. בנוסף, שמן הזית מאפשר פיזור אחיד של תערובת השמנים האתריים על פני שטח העור.

איכות שמן הזית הארומתרפי

שמן הזית מופיע בדרגות איכות שונות. האיכות הגבוהה ביותר היא של שמן זית כתית מעולה בכבישה קרה. בדרך זו מפיקים את השמן בטמפרטורה שלא עולה על 35 מעלות צלסיוס (בכבישה חמה מפיקים יותר שמן מהזיתים אבל החימום פוגע בשמן ופוגם באיכויותיו).

איכות שמן הזית, בדומה ליין, נובעת מסוג הפרי, אך בשונה מהיין, תלויה מאוד בדרכי יצורו. מעיכת הפרי חייבת להיות נכונה, מבלי לכתוש מדי את הגלעינים. שמן זית מופק כשמן זית כתית, שמן זית מזוכך ושמן זית טהור. בישראל מייצרים שמן זית כתית בלבד ומייבאים את השאר. שמן זה מופק באמצעים מכניים או פיזיקליים, בתנאי חום שאינם מביאים לשינויים בשמן. הוא לא עובר שום טיפול פרט לשטיפה, הפרדה, צנטריפוגה וסינון. השמן האיכותי ביותר הקיים הוא שמן זית כתית מעולה שהחומציות בו אינה עולה על אחוז.

גם איכות השמן האתרי מושפעת מאיכות הצמחים, תנאי גידולם ודרך הפקתם מהצמח.

צמחים המשמשים להפקת שמן אתרי למטרות טיפוליות חייבים לגדול בתנאים אופטימאליים. הפקת השמן צריכה להיעשות בצורה נקייה, מוקפדת ומדויקת מאוד על מנת להבטיח מוצר איכותי ויעיל.

מוצריי "חברת ג'השאן – מוצרים כפריים 1863"  מכילים תמציות ושמנים אתריים טהורים ממקור צמחי שנבחר בקפדנות רבה.

התכשיר החדשני – שמן זית ארומתרפי מיוצר משמן הזית האיכותי ביותר של חברת ג'השאן ומהשמנים האתריים המשובחים ביותר.

 

 בשלב זה ניתן להשיג רק במרכז המבקרים של משק משפחת ג'השאן בכלנית וכאן באתר