0
0

אודות המשק

שמי ג'ריס ג'ורג' ג'השאן. בכפר מכנים אותי אבו נאסר. כראש המשפחה והמשק, אני גאה להציג בפניכם את משק משפחת ג'השאן - חוויה גלילית קולינארית

לא נולדנו עם כפית זהב בפה. אך כולנו, מאות בני המשפחה, נולדנו עם כפית שמן זית בפה. מאז הוא זורם בעורקינו. בנשמתנו.

סיפור ההיסטוריה המשפחתית שלנו, הוא סיפור ההיסטוריה של עץ הזית בארץ ישראל. לפני 250 שנה הגיעו סבי סבינו לנגב. הם עמלו לפרנסתם בחקלאות וסבי היגר לצפת. הוא נשא בת כפר סחנין ויחד פרנסו את משפחתם בגידולי חקלאות וזית. כשהפיץ סבי את תוצרתו בשוקי צפת וטבריה, זיהו אותו הסוחרים כ"מלומד" והזמינו אותו להתיישב בכפר מג'אר שאדמותיו היו בבעלות כל תושבי הכפר, כמו בקיבוץ. ב-1863 נטע סבי את עצי הזית הראשונים של המשפחה, הקים בית בד ושמעם של שמניו המעולים הגיע לכל רחבי ארץ ישראל. מאז ועד היום, כל בני משפחתנו, חיים, עמלים ונושמים שמן זית.

משך 6 דורות הפקנו את שמנינו המעולים בבית הבד המקורי, בכפר. לאחרונה הרחבנו והעמקנו את פעילותנו, הקמנו בית בד מתקדם ומרכז מבקרים, בכפר כלנית שבקרבת ביתנו במג'אר ומרכז אחסנה והפצה לוגיסטי באזור התעשייה של טבריה עילית.

הוספנו מגוון רחב של מוצרים איכותיים, החל בשמנים זניים, כולם כתית מעולה, דרך טחינה מלאה, חלבה מלאה, תבלינים גליליים וכלה בסדרה קוסמטית מפנקת המבוססת על שמני הזית שלנו.

אני מזמין אתכם אישית, לבקר, להכיר, להתנסות וליהנות מהחוויה הגלילית הקולינארית שאנחנו מגישים לכם עם כל הלב.

 

 

צפו בסרטון אודות המשק: