0
0

סוגי שמן זית

שמי האני ג'השאן. אני צעיר הבנים של ג'ריס. גם אני נולדתי עם כפית שמן זית בפה. זיכרונות הילדות שלי מתמקדים בהיותי שליח של אמא, בהבאת הארוחות לאבי שעמל סביב השעון, בבית הבד המשפחתי, בעונת המסיק. ישבתי שעות בבית הבד, צופה באבי הכובש את הזיתים בכבישה קרה, צופה בזרימת השמן האיכותי למכלי חרס, טועם כאן וטועם שם. ומאז, כף שמן זית כל בוקר, מהווה את מנוע האנרגיה שלי.

אני פועל כמנהל התפעול והשיווק של המשק המשפחתי ונהנה מכל דקה בעבודתי. אספר לכם על זני הזיתים האיכותיים מהם מפיק בית הבד שלנו את שמניו המעולים. אדגיש כי כל שמני הזית שלנו מתאימים לתיבול, לאפיה, לבישול ולטיגון, מבלי שיאבדו מתכונותיהם הבריאותיות והקולינריות.

 

זן סורי / Souri

זה זן מהעתיקים והנפוצים, הגדלים בארץ. לא, מקורו לא בסוריה, אלא בעיר צור שבלבנון כשהשם צורי הפך לסורי. פירות הזן סורי עשירים ביותר בשמן ובולטים בטעמם המריר, החריף והארומטי. עקרות ועקרי הבית מעדיפים לתבל בו, אך השפים המנוסים משביחים בו מאכלים ומעדנים.

זן נבאלי / Nebali

מקורו בהרי השומרון ושמו נובע משכם הרומית ניאפוליס וכיום נבלוס. יש לו דמיון רב לזן סורי אך אחוז השמן שבפרי, נמוך מעט יותר. הוא גדול ומעוגל יותר והבשלתו מוקדמת יותר. טעמו עדין יותר מסורי.

זן פיקואל / Picual

מקורו בבית גידול הזיתים הגדול בעולם, באנדלוסיה שבספרד. זה פרי גדול, מבשיל מאוחר יחסית וצבעו שחור עמוק. טעמו ניטרלי ללא הדגשים מיוחדים ועל כן הוא מהנפוצים בעולם.

זן פישולין / Picholine Languedoc

מקורו בפרובנס שבצרפת, שם הוא הזן השולט כמו גם במרוקו. בהשילו הוא זוכה לצבע שחור אדמדם. הוא הפך לזן הפופולרי בכרמי הארץ ואיכותו גבוהה ביותר. יש לו טעם פירותי וארומה מודגשת. הוא מתאים לכל צרכי המטבח ובולט באחוז עשיר של חומצה אלואית.

זן קורוניקי / Koroneiki

מקורו באי זקינטוס שביוון והוא זכה להיות השמן המוביל ביוון. פריו קטן ואחוז השמן בו גבוה יחסית. טעמו עדין ואיכותו גבוהה ועל כן הוא מקובל מאד באירופה.

זן קורטינה Cortina

מקורו בפוליה שבדרום איטליה. טעמו פירותי חזק ומריר. ניחן באיכויות טעם וריח טובות מאוד. האיטלקים אוהבים לתבלו בפסטות. האיכות הביוכימית של השמן הגבוהה ביותר מבין זני הזיתים הגדלים בארץ.